פעילות בינלאומית

פרופ' פביאן פעיל באופן שוטף כיועץ בתחום האונקולוגיה העינית במדינות עולם שלישי, כולל מזרח אסיה, אוקייניה ואפריקה. במסגרת ה- Rb-NET ביקר מספר פעמים במרכזי רטינובלסטומה באוגנדה ובמלאווי לצורך ייעוץ, חינוך רפואי, טיפול וביצוע ניתוחים.

פרופ' פביאן מהווה החוקר הראשי של קבוצת ה- Rb-NET שמקורה בבריטניה, וכוללת רופאים מומחים מהודו, אינדונזיה, טנזניה, אוגנדה, מלאווי וקניה. במסגרת הקבוצה, פרופ' פביאן יזם והוביל מחקר בינ"ל ראשון מסוגו במסגרתו גויסו ילדים עם רטינובלסטומה מ- 153 מדינות (למעלה ממחצית הילדים בעולם שאובחנו עם המחלה בשנת 2017). ארגון בינ"ל נוסף בו חבר פרופ' פביאן הוא SIGHT FOR ALL – ארגון אוסטרלי ללא מטרת רווח, ששם לו למטרה לשפר את השרידות הקשורה בגידולי עיניים באוקייניה ודרום מזרח אסיה. 

במסגרת רופאים לזכויות אדם פרופ' פביאן מבקר באופן תכוף בגדה המערבית, כמו כן משתף פעולה עם עמיתים מ-St. John Eye Hospital שבמזרח ירושלים.
כחלק מקשריו הבינ"ל, כולל עם העולם הערבי, שיתף פרופ' פביאן פעולה עם קולגה מריאד, ערב הסעודית, בכתיבת ספר על רטינובלסטומה, כמו כן הוא מהווה מחבר שותף יחד עם קולגות מטהרן, איראן, במאמר העוסק בילדים מאיראן עם ממאירות עינית.

דילוג לתוכן